Zo slovenskej politiky prišli pred pár minútami veľmi smutné správy. Vo veku 89 rokov odišiel na večný odpočinok známy slovenský politik. Stál pri zrode Kresťanskodemokratického hnutia, a zároveň bol bratom ďalšieho známeho politika. 

Vo veku 89 zomrel Ivan Čarnogurský. Známy slovenský politik bol taktiež manažérom a spoluzakladateľom Kresťanskodemokratického hnutia. Informáciu priniesla televízia JOJ. Politik mal podľa predbežných informácií poslednýkrát vydýchnuť doma v bratislavskom Lamači.

Najprv sa uchytil v oblasti strojárstva, kde pracoval ako špecialista – technológ či vedúci strediska. Po páde socializmu v roku 1989 sa začal venovať politike, keď bol zvolený za poslanca Národnej rady, podpredsedu, ako i člena európskych hospodárskych organizácií v Mníchove a Bruseli.

V rovnakom roku založil spolu so svojím bratom, Jánom Čarnogurským, stranu KDH. Po voľbách v roku 1990 začal pôsobiť v parlamente. Popri politickej činnosti sa venoval taktiež publicistike a počas života napísal viacero kníh, ako Kupredu hurááá – Ako sme budovali socializmus či Varúúúj (Ako sme búrali socializmus). Slovenský šport zasiahla správa o náhlom úmrtí bývalého hokejového brankára vo veku 40 rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: FB/noviny.sk – spravodajstvo TV JOJ