Zo slovenského umeleckého sveta dorazila veľmi smutná novina. Pred pár dňami odišiel na večný odpočinok známy a mimoriadne úspešný slovenský tanečník, choreograf a umelecký šéf. Ako pedagóg sa neskôr venoval známemu ľudovému súboru na východe.

Umelecký šéf, jeden z najlepších slovenských tanečníkov a choreograf Juraj Goga zomrel. Smutnú správu na sociálnej sieti potvrdil aj súbor PUĽS, kde pôsobil ako pedagóg. „S veľkým smútkom oznamujeme, že jedna z najvýraznejších osobností PUĽS-u, choreograf a tanečný pedagóg Juraj GOGA, zomrel vo veku 86 rokov. Vytvoril pre naše profesionálne teleso množstvo choreografií, kde svojou precíznou, profesionálnou prácou výrazovo a technicky veľkou mierou pozitívne ovplyvňoval smerovanie baletu PUĽS-u. Česť jeho pamiatke!“

Juraj Goga začínal ako tanečník v Ukrajinskom súbore piesní a tancov v Medzilaborciach, neskôr pôsobil v SĽUK-u či vo Vojenskom umeleckom súbore. Napokon sa presadil aj ako člen Štátneho divadla Košice či Státního divadla Oldřicha Stibora v Olomouci. V pokročilejšom veku sa z neho stal pedagóg a choreograf v Podduklianskom ľudovom umeleckom súbore v Prešove. Napokon pôsobil ako umelecký šéf a choreograf v Košiciach a v roku 1996 odišiel do dôchodku. Slovensko zarmútilo aj úmrtie slovenského športového rekordmana.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/PUĽS – Poddukelský umelecký ľudový súbor │ Foto: YouTube