Zo sveta nemeckého športu dorazila veľmi smutná správa. Vo veku 79 rokov mal podľahnúť ťažkej chorobe známy športovec, ktorý sa v minulosti venoval boxu. Do ringu sa postavil aj proti slávnemu Muhammadovi Alimu a stal sa tiež európskym šampiónom.

Nemecký Bild priniesol športovým fanúšikom veľmi smutnú správu. Vo veku 79 rokov odišiel na druhý svet Jürgen Blin po poslednom zápase s ťažkou chorobou. Bývalý boxer sa počas svojej kariéry preslávil tým, že sa postavil do ringu proti slávnemu Muhammadovi Alimu, s ktorým prehral v siedmom kole.

Len o rok neskôr sa pritom stal európskym šampiónom. Počas svojej boxerskej kariéry absolvoval 48 zápasov, z ktorých 30 vyhral, 12 prehral a šesťkrát remízoval. Po skončení aktívneho boxovania sa práci v ringu venoval naďalej ako tréner mládeže zo znevýhodnených rodín.

V jednom z rozhovorov o sebe vyhlásil, že nebol žiadny talent. Okrem toho športovec  podnikal v gastronómii v Hamburgu. Chorobe podľahol v sobotu na klinike v Reinebeku, pričom jeho syn Jörg mal byť pri ňom až do poslednej chvíle.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: bild.de │ Foto: YT/Adam Matyszewski, Twitter