Šoubiz Smutné správy: ZOMRELA 75-ročná herečka, ktorá odmietla Oscara!

Smutné správy: ZOMRELA 75-ročná herečka, ktorá odmietla Oscara!

Zo sveta filmového šoubiznisu prišla ďalšia smutná správa. Vo veku 75 rokov zomrela herečka z kmeňa Apačov a indiánska aktivistka. V roku 1973 sa preslávila tiež tým, že na odovzdávaní cien Oscar odmietla prevziať sošku, ktorú vtedy získal Marlon Brando.

Vo veku 75 rokov poslednýkrát vydýchla herečka z kmeňa Apačov Marie Louis Cruz, alebo aj Sacheen Littlefeather. Okrem herectva sa preslávila taktiež tým, že vystupovala ako indiánska aktivistka. Smutnú správu potvrdila na sociálnej sieti Twitter filmová Akadémia.

Marie zomrela v nedeľu v Californii v pokoji domova. Ako prezradila ešte v roku 2018, zápasila s rakovinou prsníka v štvrtom štádiu. Medzi jej najznámejšie výstupy patrí preberanie cien na Oscarovi, kde sošku pred kamerami a miliónmi divákov odmietla.

Ocenenie preberala v roku 1973 v mene herca Marlona Branda za herecký výkon vo filme The Godfather. Samotný herec prestížne udeľovanie cien bojkotoval práve kvôli negatívnemu vyobrazeniu domorodých indiánov v Hollywoode. Po jej odmietnutí a prejave, ktorým sa divákom prihovorila, si vyslúžila vypískanie. Filmová akadémia sa herečke verejne ospravedlnila po rokoch až pred niekoľkými týždňami. Pred pár dňami šokovala verejnosť aj náhla smrť svetoznámeho speváka a rapera.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: YT/FOX 11 Los Angeles, Oscars, Twitter