Z českého športového sveta dorazili na Slovensko smutné správy. Vo veku 97 zomrela známa olympionička a manželka najúspešnejšieho českého bežca. Do posledných dní prijímala v nemocnici návštevy bývalých kolegov.

Do športového neba odišla v piatok v skorých ranných hodinách manželka najznámejšieho českého bežca Emila Zátopeka Dana Zátopková. 97-ročná športová legenda sa stala počas kariéry dvojnásobnou olympijskou medailistkou v hode oštepom aj dvojnásobnou majsterkou Európy.

Napriek vysokému veku bola bývalá olympionička stále vitálna a v Ústrednej vojenskej nemocnici prijímala návštevy bývalých kolegov: “Na Danu nikdy nezabudneme. Bola to osobnosť, ktorá nám bude veľmi chýbať. Veľmi múdra, zábavná a vtipná žena, kamarátka. Všetko v živote venovala športu a Emilovi,” uviedol podľa portálu Sport predseda Českého klubu olympionikov Oldřich Svojanovský.

Dana Zátopková nastúpila na prvú olympiádu ako oštepárka v roku 1984 v Londýne. Ku koncu kariéry pôsobila ako trénerka a získala Olympijský řád ako aj Medailu Za Zásluhy. Počas športu sa zoznámila so svojím manželom Emilom, s ktorým tvorili harmonický pár. Zátopková v rozhovoroch často spomínala, že sa s manželom zvykli spoločne veľa smiať a mali množstvo veselých zážitkov. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sport.cz │ Foto: YouTube/Milan Dubek