SMUTNÉ správy: Zomrela slovenská futbalová legenda!

Dátum:

Zo sveta slovenského futbalu a športu prišla ďalšia smutná správa. Vo veku 88 rokov odišiel na večný odpočinok známy a legendárny futbalista. Jeho skvelé a oceňované výkony mu priniesli aj večnú slávu, keď ho v roku 2017 oficiálne zaradili do Siene slávy slovenského futbalu.

Vo veku 88 rokov v noci v nedeľu poslednýkrát vydýchla slovenská futbalová legenda Titus Buberník. Informáciu potvrdil portál Slovenského futbalového zväzu. „Jemu vlastné správanie rytiera však bolo podložené výnimočnými hráčskymi schopnosťami, získal bronz z Pohára národov, kde ho zaradili do All Stars tímu, patril do strieborného kádra na MS v Čile, ako prvý Slovák získal body v ankete Zlatá lopta France Footballu, v roku 1959 ho v nej novinárska porota zaradila na 17. miesto,“ vyratúva úspechy športovca.

Buberník, rodák z Pustých Uľán, disponoval na ihrisku vynikajúcou technikou, citom pre prihrávku či talentom na obídenie súpera s loptou. Futbalista však na rozdiel od mnohých kolegov neostal iba pri športe, vyštudoval právo a pôsobil ako právnik v Slovnafte až do dôchodku. Záujem o talent a výšku mali aj v basketbale či v hádzanej, no jeho srdce si získal futbal.

Viacero sezón odohral v Linzi a jednu vo Viedni, pričom do športového dôchodku išiel ako štyridsiatnik. Posledný zápas odohral so seniormi ako 75-ročný a v roku 2017 sa Buberník dostal do Siene slávy slovenského futbalu. „K prejavom sústrasti rodine sa pripája aj Slovenský futbalový zväz. Pán Buberník, nikdy nezabudneme,“ odkázali do neba.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: futbalsfz.sk │ Foto: FB/Slovenský futbalový zväz

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...