Polícia Slovenskej republiky podala v uplynulých hodinách pomocnú ruku uzimenej matke so šiestimi deťmi. Ako sa po chvíli ukázalo, žena prespávala s maloletými osobami niekoľko dní v novembrovom počasí priamo na uliciach mesta Nitra!

V pondelok (9. novembra) začali policajti z Nitry rozsiahlu akciu po celom meste, keď im občania nahlásili bezcieľne sa pohybujúcu matku so šiestimi deťmi. Na podnet zareagovali okamžite, pričom prehľadávali obchodné centrá, sídliská, a taktiež park, kde sa napokon žena aj s maloletými osobami nachádzali. Ako sa neskôr ukázalo, práve tu rodina prespávala na kartónoch niekoľko dní, a kým deti boli absolútne premrznuté, zahrievať sa mali aktívnou hrou na preliezkach.

Deti boli podchladené, hladné, smädné, a preto sme radi, že ich policajti včas našli. Netrvalo by dlho a mohla sa stať tragédia, keďže vonkajšia teplota už klesala pod nulu. Momentálne už rodina našla útočisko v zariadení, kde je o ňu postarané,” uviedla polícia na sociálnej sieti Facebook. Podľa informácii denníka Nový Čas boli na jednu noc ubytovaní v priestoroch mestského amfiteátra, kde sú vytvorené bytové priestory pre pomoc ľuďom bez domova, a dnes sú už umiestnení v bezpečí Centra pre deti a rodiny na dobrovoľnom pobyte.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR – Nitriansky kraj, cas.sk