Slovenská televízia prijala v týchto dňoch veľmi smutnú správu. Vo veku 75 rokov zomrel dlhoročný redaktor, ktorý pôsobil najprv v Československej a potom v Slovenskej televízii. Na obrazovkách sa divákom objavoval celých 30 rokov, a to najmä s témami poľnohospodárstva.

Vo veku 75 rokov odišiel na večný odpočinok Peter Maťašovský. Niekdajší dlhoročný redaktor pôsobil najprv v Československej televízii, neskôr v Slovenskej televízii. Smutnú správu potvrdila na sociálnej sieti jeho dcéra a exšéfka v RTVS Petra Stano Maťašovská.

Redaktor patril k stabilným tváram televízie celých 30 rokov, pričom na obrazovkách sa prihováral divákom v 70., 80. a 90. rokoch. Reportáže natáčal často priamo na poli, keďže sa venoval prevažne problematike a témam poľnohospodárstva či potravinárstva.

V televízii začal pôsobiť ešte v roku 1974 po úspešnom konkurze, kedy sa stal prvou mužskou posilou v ženskom kolektíve. Poľnohospodárskym témam sa venoval najmä preto, že mu boli blízke už ako študentovi na Vysokej škole poľnohospodárskej v Nitre. Štúdium žurnalistiky následne absolvoval na Karlovej Univerzite v Prahe. Za svoju prácu získal i niekoľko novinárskych ocenení. Slovensko zarmútilo aj úmrtie herečky, ktorá pred pár dňami skočila pod vlak.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: polnoinfo.sk, FB/Petra Stano Matasovska │ Foto: FB/polnoinfo.sk