Svet kinematografie sa opäť zahalil do smútku po strate, ktorá ho zasiahla iba pred pár dňami. Na večný odpočinok odišla vo veku 73 rokov známa herečka z legendárneho filmu, ktorý svojho času rozbúril verejnú mienku.

Filmový svet sa musí vyrovnať so stratou ďalšej herečky, ktorá zomrela vo štvrtok v Los Angeles. 73-ročnú Sue Lyon malo podľa slov The New York Times zradiť zdravie. Lyon sa preslávila už ako 14-ročná, keď ju Stanley Kubrick v roku 1962 obsadil do role Lolity podľa novely Vladimira Nabokova.

Herečka stvárnila od roku 1959 až po 1980 množstvo postáv vo filme a televízií. Narodila sa v Davenporte v štáte Iowa ako najmladšia z piatich súrodencov. Matka sa po smrti otca presťahovala do Dallasu a o tri roky neskôr do Los Angeles, kde mladučká dievčina odštartovala kariéru.

V súkromnom živote sa Sue Lyon vydala viackrát. Za manžela si na krátky čas zobrala Hamptona Fanchera, Rolanda Harrisona, Cottona Adamsona a Edwarda Weathersa. S Richardom Rudmanom jej zväzok vydržal 17 rokov. Herečka za sebou zanechala dcéru Nonu z manželstva s Harrisonom. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: nytimes.com │ Foto: Twitter, YouTube/Movieclips