Na našom území aktuálne prevláda skutočne veľmi studené počasie s nízkymi teplotami. Toto chladné počasie sa podľa meteorológov v nasledujúcich dňoch zmierni, no počasie bude horšie a to predovšetkým na severe. Tu sa očakáva i snehová nádielka. 

Chladné počasie nás čaká do stredy a teploty budú na súčasnú dobu pod hranicou dlhodobého priemeru. Teploty tak budú klesať výrazne pod bod mrazu.

„Najchladnejšia by mala byť streda, kde denné teploty vystúpia len na -4 až +1°C. Nočné teploty by mali klesať na -5 až -12°C, no v dolinách v kotlinách môžu klesať až na -18°C,“ informovalo imeteo.sk.

Prechodné oteplenie príde vo štvrtok

Teplý front začne cez naše územie postupovať od štvrtka 21. decembra a prinesie so sebou aj oteplenie. Najskôr začne na mnohých miestach nášho územia snežiť, no na západe sa rýchlo zmenia zrážky na dažďové, ktoré môžu spočiatku aj namŕzať.

Sneženie a ochladenie príde pred vianočným víkendom

V piatok 22. decembra bude na našom území prevládať prevažne oblačné počasie. Zamračené bude na severe, kde začne aj výrazne snežiť. Od severu k nám totižto vpadne studený a vlhký vzduch.

Ako píše portál imeteo.sk, sneženie bude na severe od nadmorskej výšky (cca 400 m.n.m.) skutočne výdatné. Vlhké severozápadné alebo severné prúdenie zvykne prinášať do severných oblastí výrazné snehové zrážky a inak tomu nebude ani tesne pred Vianocami.

„Sneženie na severe prejde do trvalejšieho charakteru a na severe môže napadnúť až okolo 30 cm čerstvého snehu,“ uviedlo imeteo.sk.

Biele vianočné sviatky tak budú najmä na severe i na našich horách. V priebehu týchto sviatočných dní by malo na naše územie doraziť výraznejšie oteplenie.

Zdroj: imeteo.sk  | Video: YouTube  | Ilustračná foto: pixabay.com