V dôsledku šírenia nákazy koronavírusu nastala v obchodoch hotová apokalypsa. Slováci hromadne nakupovali trvanlivé potraviny do zásoby, pričom zamestnanci supermarketov ich nestíhali ani len vykladať. O to viac prekvapila našincov fotografia, ktorá sa momentálne šíri sociálnymi sieťami.

Slováci sa pred pár týždňami zamerali na masívnu kúpu dezinfekčných prostriedkov, no následne došlo aj na múku, chlieb či droždie. Práve tieto potraviny majú v dnešnej dobe výrazne vyššiu hodnotu. Mnohí si zakúpili hneď niekoľko balení chleba s cieľom uschovať ho v mrazničke.

Tisíckam zákazníkov sa tak jednoducho neušlo, vďaka čomu ich najnovšia fotografia, ktorá sa šíri sociálnymi sieťami, mimoriadne nahnevala. Na zábere je jasne vidieť šesť balení chleba položeného vedľa smetných košov. ,,Najskôr ho vykúpia, ďalším sa neujde a potom ho vyhodia,“ napísal k snímke autor.

Reakcia Slovákov na seba nenechala dlho čakať. ,,A takto to bude aj s múkou, ryžou.. atď. Vykúpili obchody a teraz budú vyhadzovať a niekto možno nemá čo do úst,“ skonštatovala jedna z komentujúcich dám. ,,Chamraď nenažratá, keď bude cena pečiva na úrovni mäsa a zeleniny, potom si to každý rozmyslí,“ hneval sa komentujúci pán.

Iní však boli presvedčení, že ,,odložený“ chlieb má byť pomocou pre sociálne slabšie skupiny. ,,Myslím si, že to skôr bola snaha o pomoc bezdomovcom a treba skôr tlieskať za pomoc, ako kritizovať,“ bránila čin neznámeho človeka Slovenka. ,,Určite ho nevyhodili, ale darovali. Mali by sme sa inšpirovať a rovnako pomáhať,“ snažila sa motivovať ľudí ďalšia z dám.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, Pixabay