Minister zdravotníctva Marek Krajčí pred pár dňami oznámil rozhodnutie odborníkov, ktorí od 16. septembra zakázali organizovať verejné podujatia a od 1. októbra sa svadby, krsty i pohreby uskutočnia za prísnych podmienok. Stanovené opatrenia sa však nepáčia dvojiciam, ktoré už teraz čakajú dlhé mesiace na to, aby si mohli povedať životné “ÁNO“.

Pandemická komisia vlády SR bola nútená reagovať na stúpajúce čísla potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. Došlo tak na prísne opatrenia v súvislosti s organizovaním hromadných podujatí. Najväčšie obmedzenia pocítia ľudia, ktorí sa nachádzajú v tzv. červenom okrese. V tejto oblasti sa svadby môže zúčastniť maximálne 30 ľudí vrátane personálu.

Nariadené opatrenie však poriadne rozčúlilo nevesty a ženíchov, keďže mnohé páry museli svadbu, naplánovanú na jar, presunúť na september či október. Teraz dostali ďalšiu stopku! “Nedokážem si predstaviť zorganizovať svadbu, na ktorej sa môže zúčastniť maximálne 30 ľudí vrátane personálu. Len najbližšia rodina z mojej strany zastáva 27 ľudí, nehovoriac o snúbencových hosťoch,”  uviedla istá Katarína, pričom termín svadby má stanovený na 10. októbra.

Do rovnakej situácie sa dostala aj Barbora z Krupiny, ktorá sa rozhodla zorganizovať petíciu za zachovanie svadieb do 150 ľudí. ,,Touto petíciou žiadame premiéra Slovenskej republiky, hlavného hygienika a všetkých, ktorí rozhodujú o protipandemických opatreniach na území Slovenskej republiky, aby prehodnotili svoj zámer od 1. 10. 2020 zakázať svadby nad 30 ľudí. Máme za to, že pri dodržaní určitých nariadení (častá dezinfekcia priestorov, dezinfekcia rúk, prekrytie horných dýchacích ciest počas sobáša, …) dokážeme zmenšiť riziko prenosu nákazy,“ uvádza sa v úvode zverejnenej petície.

Celé znenie petície

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: peticie.com  |  Foto: peticie.com, Pixabay