Na rímskokatolíckej fare v Trenčianskom kraji panuje momentálne poriadne napätá situácia. Mnohých veriacich totiž zarazilo konanie farára, ktorý si od budúcich novomanželov vyžiadal milodary skutočne svojským spôsobom.

Snúbenci si naplánovali svadbu na rímskokatolíckej fare v Púchove. Tradične sa dáva po sobáši určitá suma ako milodar pre kostol, no dekan farnosti Stanislav Stolárik si pre dvojicu pripravil dokument s názvom ,,Milodary pri sobáši“, v ktorom mal iné predstavy o daroch od novomanželov.

Je pravdou, že kňaz v úvode textu upozornil, že milodar je dobrovoľným príspevkom. Taktiež pripomenul novomanželom, že čosi by sa malo venovať aj Božiemu chrámu. To však nie je všetko! ,,Organistovi snúbenci alebo nimi poverená osoba odovzdajú 20 eur, fľašu alkoholu a krabicu svadobných zákuskov pred samotným obradom,“ stojí na papieri, ktorý odovzdal farár snúbencom pred sobášom. Rovnaký milodar sa mal týkať aj kostolníčky, no s rozdielom finančného príspevku v hodnote 15 eur. Spomínaný kňaz mal taktiež dostať alkohol, zákusky a milodar podľa vlastného uváženia.

Stolárik, ktorý pár zosobášil, však uviedol, že ide o veľké nedorozumenie. ,,Ak chcú, môžu to doniesť, ak nie, nemusia. Snúbenci sa ma pýtajú, či majú niečo doniesť, a tak som spísal, čo by mohli, ale nemusia. Je to forma milodaru. Nikdy by som sa neodvážil pýtať si takéto dary,“ uviedol duchovný pre cas.sk. Žilinská diecéza uviedla, že text v dokumente je nešťastne formulovaný a už mala poslať konkrétne odporúčania na zmenu “požiadaviek“ zo strany farára z Púchova.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Pixabay