Sociálna poisťovňa momentálne prešetruje odchod penzistov do starobného a predčasného starobného dôchodku. Ukázalo sa, že u viac ako 45-tisíc poistencov došlo k výraznej diskriminácií, v dôsledku čoho môžu očakávať doplatenie rozdielu.

Nové vedenie sociálnej poisťovne si určilo za jednu z hlavných priorít odstrániť diskrimináciu veľkej skupiny poistencov v súvislosti s neskorším odchodom do dôchodku. „SP za posledný mesiac spracovala kompenzácie približne 37 350 poistencom, ktorým bol priznaný starobný a predčasný starobný dôchodok do konca roka 2020. Spolu s priebežne priznávanými kompenzáciami ďalšej skupiny 7 850 poistencov, ktorí si o starobný dôchodok žiadali až tento rok, tak spolu odstránila už viac ako 45 200 diskriminácií,” uviedla hovorkyňa SP Zuzana Dvoráková na oficiálnej stránke.

Poistenci by mali dostať jednorazový doplatok, pričom o peniaze netreba žiadať a poškodeným dôchodcom prídu automaticky. „Tí, ktorí dostávajú dôchodok bezhotovostne, by už v týchto dňoch mali mať pripísanú sumu kompenzácie na svojom bankovom účte. Tí, ktorí dôchodok poberajú v hotovosti, ju dostanú prostredníctvom pošty. Súčasne o tom dostanú aj písomné rozhodnutie, aby si mohli skontrolovať výšku kompenzácie,” vysvetlila Dvoráková. Poisťovňa priebežne priznáva kompenzácie aj pri tohtoročných žiadostiach o dôchodok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: socpoist.sk  |  Foto: FB/Sociálna poisťovňa, Pixabay