Mnohí politici využívajú sociálne siete na prezentovanie svojich názorov, a zároveň reagujú na vyjadrenia svojich kolegov či oponentov. Výnimkou nie je ani poslanec Ľuboš Blaha, ktorý si rozhodne nedáva servítku pred ústa.

Člen strany Smer-SD nedávno zverejnil video, v ktorom sa venuje napríklad výroku, že ,,vakcína je sloboda“. ,,Nie, nie je. Nerád to hovorím, ale prezidentka Čaputová šírila hoax,“ vyhlásil Ľuboš Blaha. Taktiež spochybňoval tvrdenie odborníkov, že očkovaní v oveľa menšej miere šíria vírus, a taktiež je menšia šanca infikovania inej osoby.

41-ročný poslanec sa celkovo venoval desiatim tvrdeniam zo strany epidemiológov či vládnych predstaviteľov, ktoré sa snažil vyvrátiť a označil ich za hoaxy. Video malo v priebehu jedného dňa 350-tisíc videní a zdieľalo ho takmer 20-tisíc ľudí. Vzápätí ho však sociálna sieť zmazala zrejme kvôli nahláseniu neznámych osôb.

Rodák z Bratislavy však zmazanie jeho videa neberie ako tragédiu, ale naopak. ,,Som poctený, že som dosiahol rekord. Ešte nikdy žiadnemu politikov v našom regióne Facebook nezmazal príspevok v takej rekordnej rýchlosti- musel som liberálne kaviarne doslova rozbesniť,“ vysvetlil, pričom upozornil, že sociálna sieť neuviedla dôvod, prečo tak spravila. ,,Vitajte vo vakcinačnej totalite,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Ľuboš Blaha