Sociálne prídavky pre rodičov sa od nového roka o niečo zvýšia. Táto suma však rozčúli nejedného Slováka, ktorý sa nad zmenou zasmeje alebo rovno rozplače. Ako to vidíte vy?

Vláda informuje Slovákov, že prídavok na dieťa a rodičovský príspevok sa od nového roka zvýšia. Tento fakt je však skôr na zaplakanie a vláda by o ňom informovať radšej ani nemala. Rodičia, ktorí majú doma dieťa, ktoré spĺňa podmienky na prídavok si od januára prilepšia o 0,16 eura. Tí, ktorí majú nárok na rodičovský príspevok dostanú od nového roka každý mesiac viac o 1,50 eura. Dôvodom zvyšovania týchto sociálnych dávok je valorizácia podľa životného minima, ktoré tento rok vzrástlo. Asi 140-tisíc rodičov na Slovensku si tak o niečo prilepšia, no hovoríme o sume, ktorej zmenu si väčšina ľudí ani nevšimne. Minister však tvrdí, že sa týmto zvyšovaním plánuje počas tohto volebného obdobia zaoberať ešte aspoň raz, kde by mohlo dôjsť k ďalšiemu navýšeniu. Jeho predstava je zvýšenie rodičovského príspevku aspoň o 10 eur.

Prídavok na dieťa na Slovensku je momentálne presne 23,52 eura a rodičovský príspevok na jedno dieťa 213,20 eura. Ak má niekto dvojičky, suma je vyššia a to presne 266,50 eura a ak má trojičky tak sa jedná o sumu 319,80 eura. Slováci ale s týmito sumami nemôžu byť ani zďaleka spokojní a aj to je dôvod, prečo sa do rodičovstva mladí ľudia nehrnú.

Zdroj: cas.sk | Foto: freepik.com