Krimi Sociálnou sieťou sa šíri nebezpečná výzva: Dve dievčatá zomreli!

Sociálnou sieťou sa šíri nebezpečná výzva: Dve dievčatá zomreli!

Internet je z veľkej časti miestom užitočných informácií a nevinnej zábavy, no taktiež obsahuje obrovské množstvo nástrah, ktoré môžu byť nebezpečné predovšetkým pre maloletých. Stačí málo, aby nevinné dieťa zaujala hlúpa výzva, ktorá môže ohroziť jeho život.

V posledných rokoch sa dostala do popredia mobilná aplikácia, a zároveň sociálna sieť TikTok, na ktorej je možné zverejňovať videá. Aj na tejto platforme sa začali objavovať nebezpečné výzvy, ktoré obľubujú predovšetkým deti. Potvrdili to aj dva nové prípady, pri ktorých zomreli nevinné školáčky.

Ariani Jaileen Arroyová mala 9 rokov, keď si stiahla populárnu aplikáciu TikTok, na ktorej rada zverejňovala videá pre kamarátov, kde spievala a tancovala. Rodáčka z amerického štátu Wisconsin mala veľmi rada výzvy, no rodičia nemali obavy, nakoľko išlo najmä o tanečné kroky či jedlo v zvláštnych kombináciách. V osudný deň však maloletú našiel jej mladší brat, pričom visela na psom vodítku, ktoré bolo pripevnené o dvere jej izby.

Okamžite bola prevezená do nemocnice, no lekári odhalili trvalé poškodenie mozgu. Zdrvení rodičia sa napokon rozhodli ich milovanú dcérku odpojiť od prístrojov. Podobný prípad sa stal aj v texaskom meste Temple, kde 8-ročnú Lalani Eriku Renne Waltonovú našla nevlastná matka na posteli s povrazom okolo krku. Privolaní zdravotníci mohli už iba konštatovať smrť udusením.

Vyšetrovanie polície preukázalo, že obe dievčatá sa zúčastnili výzvy s názvom “blackout challenge“, kedy sa používatelia dusia opaskom či šnúrkou, kým neodpadnú. Obe rodiny podali žalobu na tvorcov TikToku za podsúvanie nebezpečných videí deťom. ,,TikTok musí niesť zodpovednosť za to, že týmto dvom mladým dievčatám podsunul smrtiaci obsah,“ uvádza sa v právnych dokumentoch.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: people.com  |  Foto: gofundme.com, Pixabay

Exit mobile version