Iba nedávno zadržala NAKA riaditeľku Slovenského pozemkového fondu Gabrielu Bartošovú, ktorá je nominantkou strany OĽaNO a už sa prevalila ďalšia kauza člena koaličnej strany. Obvinenie voči jeho osobe je mimoriadne vážne!

Poslanec Národnej rady SR Ján Herák je momentálne obvinený zo zneužívania maloletej osoby. Šokujúcu informáciu potvrdila pre televíziu RTVS nitrianska prokuratúra. V pondelok (24. mája) si obvinenie prevzal aj samotný aktér vážneho obvinenia.

Člen hnutia OĽaNO uviedol, že ide o absolútny výmysel, ktorý je politicky motivovaný. Celú záležitosť má už konzultovať so svojou advokátkou. 31-ročný politik pracoval ako vysokoškolský učiteľ a štatutár občianskeho združenia Fantázia detí, keď sa dostal do parlamentu.

Herák sa angažuje predovšetkým v sociálnej oblasti, pričom pravidelne organizuje vzdelávacie aktivity a semináre pre deti, mládež, rodiny so slabším sociálnym zabezpečením či ľudí z detských domovov. ,,Už 14 rokov systematicky pomáha zlepšiť kvalitu starostlivosti a prípravy na život pre deti v detských domovoch,“ uvádza o ňom na oficiálnej stránke koaličná strana.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: spravy.rtvs.sk  |  Foto: FB/Ján Herák-OĽaNO