Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP vzniesol obvinenie voči dvom občanom Egypta za zločin prevádzačstva, ktorého sa mali dopustiť prevážaním nelegálnych migrantov z územia Slovenska do krajín západnej Európy.

Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii realizovala v stredu (21. apríla) akciu pod krycím názvom „DOMOV“. Policajti vykonali v Bratislave dve domové prehliadky, zaistili mobilné telefóny, navigácie a rôzne dokumenty súvisiace s trestnou činnosťou. Občania Egypta vo veku 39 a 34 rokov, žijúci na území Slovenska, mali prevážať z územia Slovenskej republiky maloleté osoby bez sprievodu, ktoré boli umiestnené v detskom domove v Medzilaborciach.

Je to zariadenie, v ktorom sú umiestnení neplnoletí migranti, ktorí sa na Slovensku ocitli bez rodičov. Policajti zadokumentovali prípad, kedy mali takto odviezť minimálne tri maloleté osoby pochádzajúce zo Sýrie a smerovať s nimi ďalej do krajín západnej Európy. Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP už obvinil oboch mužov zo zločinu prevádzačstva, po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody vo výške od sedem do 10 rokov. Policajti na prípade intenzívne pracujú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: polícia