Na verejnosť vyplávalo nové obvinenie, ktoré sa týka jedného z najvýznamnejších politikov pôsobiacich v strane Smer-SD. Dôvodom je nedávne vyjadrenie bývalého šéfa Finančnej správy. V dohľadnej dobe bude mať určite čo vysvetľovať.

Vtedajší šéf Finančnej správy František Imrecze vo svojej výpovedi spomenul aj bývalého ministra financií Petra Kažimíra, ktorý mal v minulosti pôsobiť ako tzv. kuriér, pričom mu mal priniesť úplatok vo výške okolo 50-tisíc eur. Práve táto výpoveď mala byť dostatočná, aby začal konať Úrad špeciálnej prokurátory, ktorý vzniesol obvinenie.

Politik bol súčasťou politickej strany Smer-SD od roku 2006 až do roku 2019 a následne sa stal guvernérom Národnej banky Slovenska. Kažimír odmietol akékoľvek obvinenie z podplácania. Podľa jeho slov sa necíti byť vinný zo žiadneho trestného činu, ktorý by vedome spáchal.

Bývalý smerák vyhlásil, že sa celé obvinenie zakladá na lži. ,,Nemám žiadne informácie a nie som si ani vedomý porušenia zákona, zároveň som nikdy nemal ani žiadny záujem vplývať na akékoľvek konania,“ vyjadril sa pre aktuality.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.sk  |  Foto: FB/Smer-SD, YT/Braňo Závodský Naživo