Monika Jankovská sa len vo štvrtok pobalila a po rozhodnutí súdu to mala namierené za vytúženou slobodou, keď ju rovno pred bránami väzenskej nemocnice čakali kukláči v súvislosti s kauzou Fatima. Zdalo sa, že exsudkyňa sa vráti do väzby, no napokon sa stal presný opak.

Jej právny zástupca Peter Erdös už krátko po opätovnom zadržaní namietal voči takémuto kroku so slovami, že sudca odôvodnil, prečo nemusí byť Jankovská naďalej vo väzbe. Zároveň prezradil, že jeho klientka bola po oznámení katastrofálnej správy v tak zlom psychickom a zdravotnom stave, že musela byť po kolapse okamžite hospitalizovaná v nemocnici.

V prípade boli navyše obvinené aj známe mená, Tibor Gašpar, Peter Hraško a Robert Krajmer. Jankovská sa mala rovnako dostaviť na výsluch na NAKA, no pre svoj stav nebola tohto úkonu schopná. Pred pár hodinami došlo ale v jej prípade k nečakanému zvratu, keď ju súd v nedeľu v noci prepustil na slobodu s tým, že extajomníčka bude nosiť monitorovací náramok.

Jej právnik pre Aktuality prezradil, že jeho klientka má zákaz styku a kontaktovania sa s obvinenými svedkami a znalcami v trestnej veci v kauze Fatima. Odhalil tiež, že Jankovskej zlý stav pretrváva a napriek súdnemu rozhodnutiu zostáva naďalej hospitalizovaná: “Klientka je slobodná, ale jej zdravotný stav podľa môjho názoru neumožňuje, aby mohla opustiť ústavné zariadenie,” uviedol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/Aktuality.sk, Televízia Markíza