Dušan Kováčik sa po nedeľnom rozhodnutí Špecializovaného trestného súdu presunie do väzby spolu s Norbertom Paksim. K závažným obvineniam bývalého špeciálneho prokurátora sa už vyjadril aj Robert Fico, ako aj Michal Šipoš, ktorý poslal Ficovi a Pellegrinimu štipľavý odkaz!

Dušan Kováčik bol pred niekoľkými dňami zadržaný príslušníkmi NAKA spolu s Norbertom Paksim. Obidvaja majú na krku obvinenia zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny, korupcie a vynášania utajovaných skutočností mafii. Špeciálny prokurátor, ktorý dostal prezývku “pán 61:0”, má mať však na krku podľa informácií Denníka N aj oveľa vážnejšie podozrenia.

Kováčik, ktorý musel nedávno vysvetľovať, odkiaľ vzal 200-tisíc eur, bol v nedeľu na Špecializovanom trestnom súde, kde sudkyňa Záleská rozhodla o jeho vzatí do väzby. Bývalý riaditeľ KUFS Ľudovít Makó, ktorý spolupracuje s políciou a vypovedá vo viacerých záležitostiach, má byť podozrivý spolu s ďalšími z toho, že pripravil vraždu vyšetrovateľa NAKA. Ten riešil podľa dustupných informácii skupinu takáčovcov.

Kováčik Makóovi v auguste odovzdal obálku s časťami utajeného vyšetrovacieho spisu z danej veci, a teraz má byť obvinený aj z toho, že pomáhal mariť vyšetrovanie. Paksi sa rovnako ako Makó rozhodol s políciou spolupracovať a k všetkému sa priznal. Kováčik obvinenia odmieta, pričom na súd prišla aj jeho manželka s obálkou s hotovosťou na kauciu. K prípadu špeciálneho prokurátora sa vyjadril aj Robert Fico, ktorý hovoril o tom, že jeho zadržanie si médiá objednávali niekoľko mesiacov.

Ficovi, ale aj Pellegrinimu sa rozhodol naložiť Michal Šipoš (OĽaNO): “Medializované informácie sú také závažné, že otriasajú samotnými základmi právneho štátu. Robert Fico a Peter Pellegrini tolerovaním tohto človeka v kľúčovej funkcii spravili zo Slovenska raj mafie. Niečo takéto je snáď možné len v krajinách tretieho sveta. Fakt, že tento zametač Ficových a Pellegriniho káuz podal jedinú obžalobu v 62 prípadoch, ktoré dozoroval, sa na pozadí nových šokujúcich zistení javí ako úplne malicherný. A ja sa pýtam, akú motiváciu má Robert Fico, aby verejne Kováčika obhajoval aj v čase, kedy sedí vo väzbe s vážnymi obvineniami na krku? Je pokojne možné, že dôvodom je strach, aby sa jeho špeciálnemu prokurátorovi nerozviazal jazyk,” dodal podľa Denníka N.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YouTube/Denník N, Monika Tódová, Facebook/Robert Fico