Prvá očkovacia lotéria Byť zdravý je výhra, odvysielaná v nedeľu (15. augusta), priniesla viac rozhorčených komentárov ako pozitívnych reakcií. Môžu za to práve podmienky súťažného programu, ktorý musia zaregistrovaní očkovaní sledovať v priamom prenose, nie však cez internetové pripojenie, ale priamo cez televíziu! Prečo?!

Zuzana z Prešova prežíva skutočnú búrku emócií. Aj keď podmienky súťaže splnila, právo na rozprávkovú výhru 400-tisíc eur jej bolo v priamom prenose odobraté. V pondelok sa však do nespravodlivej situácie po počiatočnom vyjadrení na sociálnej sieti obul „otec“ súťaže Igor Matovič, ktorý jej dodal novú nádej.

Minister financií priniesol do života sklamanej Prešovčanky Zuzany nové svetlo a o jej zaslúženú výhru vo výške 400-tisíc eur sa rozhodol zabojovať prostredníctvom právnikov. Výsledok jednaní by mal byť známy najneskôr v stredu, 18. augusta! „Právo nemôže byť len striktné, ale musí byť aj spravodlivé. Stala sa krivda. Zuzana nevyhrala, na druhej strane väčšina Slovenska cíti, že má morálne právo na výhru, a urobíme všetko s právnikmi, aby výhru dostala,“ povedal v televízií RTVS Igor Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS | Foto: RTVS, FB/Igor Matovic