Stredajšia akcia NAKA sa nesie v znamení veľkých mien a vysokopostavených funkcionárov polície, Finančnej správy či SIS. Akcia s názvom Judáš skončila nepríjemne aj pre expolicajného prezidenta Milana Lučanského, ktorého rovnako obvinili.

NAKA zasahuje od stredy rána voči viacerým vysokopostaveným niekdajším aj aktuálnym funkcionárom polície či SIS. Po tom, čo v utorok zadržali Jaroslava Haščáka z Penty, dnes padali ďalšie zvučné a veľmi známe mená. NAKA zadržala námestníka riaditeľa SIS Borisa Beňu a nedávneho šéfa kontrarozviedky SIS Petra Gašparoviča.

Ďalší z obvinených je podľa informácií Denníka N aj bývalý policajný prezident Milan Lučanský, ktorý súhlasil, že príde na výsluch na Slovensko z Chorvátska, kde sa momentálne nachádzal. Lučanský sa stal policajným prezidentom až v máji 2018 po odchode Tibora Gašpara, ktorý je tiež vo väzbe, pričom dovtedy pôsobil na poste šéfa inšpekcie ministerstva vnútra.

NAKA zadržala aj bývalého viceprezidenta Finančnej správy Daniela Čecha, ktorý svoju funkciu zastával v období šéfovania nominanta Smeru Františka Imreczeho. Napokon skončil v putách aj exriaditeľ Útvaru zvláštnych činností Jozef Rehák, ktorý mal na starosť sekciu odpočúvania a sledovania, a ktorú mal mať pod palcom aj Norbert Bödör. NAKA v akcií Judáš obvinila až osem osôb pre trestné činy korupcie, pričom jedna z nich je obvinená z vydierania, založenia zločineckej skupiny a z ohrozovania dôvernej skutočnosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YouTube/SME