Je tomu len zopár hodín, čo rodina, priatelia a fanúšikovia odprevadili na poslednú cestu speváka Mira Žbirku, ktorý 10. novembra náhle skonal na opakovaný zápal pľúc. Kroky mnohých hudobníkov viedli z poslednej rozlúčky v pražskom krematóriu na odovzdávanie českých cien Slávik, ktorého po dlhých rokoch ovládli „nové“ mená!

V Hudobnom divadle Karlín prebiehalo v piatok (19. novembra) vo večerných hodinách odovzdávanie cien obnovenej ankety Český slávik. Kým doposiaľ takmer bez zmeny dlhé roky vyhrávali zlatú sošku Karel Gott a Lucie Bílá, tento rok nastala v oboch kategóriách zmena!

V Českej republike bola s výnimkou rokov 2005 a 2006, kedy vyhrala Aneta Langerová, od roku 1996 nekompromisnou víťazkou Lucie Bílá. Tú však tento raz posunula na druhé miesto 28-ročná hviezda Ewa Farna, kým treťou najobľúbenejšou speváčkou je Eva Burešová.

Top spevákom Českej republiky býval až na pár odchýlok so železnou pravidelnosťou Karel Gott, pričom po úmrtí ho nahradil Marek Ztracený. Ten sa stal aj celkovým víťazom ankety, ako i interpretom najobľúbenejšej piesne rádia Impuls Moje milá. Sošku si taktiež odniesol pesničkár Pokáč a tesne za ním Richard Krajčo.

Zmena však nastala aj v kategórii skupina roka, ktorou sa stala kapela Mirai, striebornú priečku obsadil Kryštof a tretie miesto Kabát. V ankete bola ocenená aj hip-hopová scéna, ktorú ovládol umelec Řezník, pričom mu tesne dýchal na chrbát Marpo. Tretiu priečku obsadil Raego. Ako uviedol organizátor ankety, zaznamenaných bolo celkovo 1 678 328 hlasov od 216 138 hlasujúcich.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: ceskyslavik.cz | Foto: IG/marekztraceny, miraimusic, ewa_farna93, luciebila, officialkarelgott