Na verejnosť unikla nečakaná informácia pre klientov slovenských finančných inštitúcii. Jedna známa banka totiž podľa všetkého na našom trhu skončí, pričom ju môže nahradiť jedna z ďalších troch obľúbených.

Na verejnosť sa dostala pomerne nečakaná informácia, ktorá zrejme zaskočí mnohých bankových klientov na Slovensku. Na našom trhu totiž podľa informácii denníka Etrend skončí známa OTP banka. Slovenská pobočka maďarskej banky bude zrejme pohltená jednou z našich väčších bánk.

Na slovenskom trhu je v súčasnosti vyše dvadsať finančných domov a už istú dobu sa hovorí o preberaní slabších bánk tými silnejšími, aby sa znížil konkurenčný boj. Podľa anonymných zdrojov má byť aktuálne OTP banka na predaj.

O jej kúpu sa zaujímajú tri ďalšie silné banky, a to ČSOB, Tatra banka a investičná skupina Penta, ktorá ovláda Prima banku a Privatbanku. OTP už má prijímať od záujemcov prvé nezáväzné ponuky. Všetky štyri spoločnosti odmietli situáciu bližšie komentovať, no žiadna z nich čerstvé informácie nepoprela.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: etrend.sk │ Foto: YouTube/Erste&Steiermärkische Bank, ProCredit Bank Kosova, OTP Banka