V štvrtkové ráno prišla mimoriadne šokujúca informácia. Šéf SIS Vladimír Pčolinský, nominant Sme rodina, skončil v rukách NAKA a aktuálne sa má nachádzať na výsluchu. Za všetkým má byť údajne podozrenie z korupčnej činnosti.

Vladimíra Pčolinského mala podľa informácií DenníkaN zadržať NAKA v ranných hodinách. Aktuálny šéf SIS je nominant Sme rodina a vo funkcií je od apríla 2020. Dôvodom zadržania má byť údajné podozrenie z korupcie, pričom vypovedať proti nemu má podľa všetkého spolupracujúci obvinený exnámestník SIS Boris Beňo.

Pčolinský je manželom poslankyne Sme rodina Adriany Pčolinskej a bratom predsedu poslaneckého klubu Sme rodina Petra Pčolinského. Spolu s Danielom Lipšicom zakladal hnutie Nova, kde pôsobil aj Milan Krajniak či Gábor Grendel. Pčolinský sa ale vyjadril, že ho do funkcie šéfa SIS navrhla vláda, vymenovala prezidentka a jeho činnosť kontroluje parlamentný výbor, kde nemá žiadnych príbuzných. Lipšic sa po zvolení do funkcie šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry rovnako vyjadril, že preverí podozrenie voči akejkoľvek osobe.

Zadržaný šéf SIS sa dostal do povedomia aj v roku 2017, keď práve on odfotil v kaviarni spoluzakladateľku centra Čistý deň Zuzanu Tománkovú Mikovú, Mariana Kočnera a bývalého SISkára Petra Tótha. Prekvapil aj po nástupe do funkcie, keď začal poskytovať pomerne otvorené rozhovory na tému práce SIS, pričom informoval aj o Kočnerovi a iných kauzách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/POSTOJ TV, FB/Sme rodina