Veľkolepého podujatia Plesu v opere sa každoročne zúčastňujú najzvučnejšie mená domácej verejnej scény. Kým dámy na červenom koberci doslova žiaria v nádherných róbach, páni taktiež nezaostávajú. Tomu je však zrejme rázny koniec!

Slovenská smotánka sa každoročne stretáva v budove Slovenského národného divadla, pričom 11. januára 2020 sa konal už 20. ročník Plesu v opere. Organizátori najväčšieho dobročinného podujatia svojho druhu na Slovensku však pred pár hodinami nemilo prekvapili prominentných hostí.

Rozposlali totiž hromadný e-mail, v ktorom vedenie oznámilo, že Plesu v opere odzvonilo a oficiálne sa ruší. Dôvodom má byť najväčší sponzor udalosti Orange Slovensko. Generálny riaditeľ Pavol Lančarič totiž po 20 rokoch skončil vo svojej funkcií, pričom zo svojej pozície mohol rozhodnúť o financovaní udalosti.

Od 1. mája 2019 ho však nahradil Federico Colom, ktorý sa rozhodol financie použiť na iné dobročinné účely. Organizátori tak stratili verného sponzora, v dôsledku čoho nie je možné organizovať tak honosnú akciu. O miesto mala prísť aj riaditeľka spoločenskej akcie Andrea Cocherová. Organizátori napriek nepredvídateľným komplikáciám hosťom prisľúbili, že sa budú snažiť získať inú spoločnosť, ktorá by bola ochotná venovať nemalé peniaze na obľúbené podujatie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: FB/Televízia Markíza