Minister financií Igor Matovič potrebuje rovnako ako každý iný rezort svojich poradcov. Do tímu niekdajšieho premiéra teraz prichádza nečakaná posila. Jeho novým poradcom sa totiž stane dlhoročný známy novinár, ktorý pôsobil na obľúbenom portáli Aktuality.sk.

Toto asi čakal len málokto! Igor Matovič, ktorý sa nedávno vyjadril aj k obvineniam štyroch vyšetrovateľov NAKA, víta vo svojom rezorte financií nové posily, ktoré mu pomôžu pri dôležitých rozhodovacích procesoch. Tím ministra financií najnovšie obohatí nový poradca. Tým sa stal prekvapivo známy novinár z portálu Aktuality.sk Ladislav Bariak.

Bariak okrem Aktualít pôsobil aj v aktuálne.sk, ako aj v TA3. Po 16 rokoch v oblasti žurnalistiky sa ale rozhodol zmeniť výrazne svoje pole pôsobnosti: “V novinárčine som pôsobil takmer 16 rokov. Symbolicky 15. septembra, presne po šiestich rokoch, som sa definitívne rozlúčil s touto časťou môjho profesného života a s kolegami z Aktuality.sk. Dnes teda prichádza ďalší zlom v mojom profesnom živote,” napísal v statuse na svojom profile.

Novinár svojím krokom prekvapil verejnosť a aj mnohých známych: “Bude to výzva iná. Výzva, ktorú možno mnohí z vás nebudú vnímať rovnako ako ja a možno si budete ťukať prstom na čelo. Napriek tomu, či aj preto, do toho idem. Niektorí z vás vedia, iní si to tu teraz prečítajú, že od 15.9. pôsobím ako poradca ministra financií Igora Matoviča,” dodal na sociálnej sieti. Iný známy novinár sa pritom nedávno vyjadril, že ak sa zmení vláda, ešte budeme spomínať na túto éru ako na “zlatého Matoviča”.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Ladislav Bariak, Igor Matovic