Dušan Pašek ml. si pred pár dňami siahol na život, hoci to mnoho jeho známych a blízkych nechápe. Exhokejista mal mať aj finančné podlžnosti, no ako prezradil vysokopostavený zdroj z polície, dôvodom malo byť niečo celkom iné. Smutnej udalosti mali predchádzať výčitky svedomia.

Dušan Pašek si zobral život obesením, pričom poslednýkrát vydýchol na bratislavskej Kolibe. K jeho nečakanej samovražde sa už vyjadroval aj psychológ, no svoje si myslí jeho kamarát a exkolega, s ktorým si len pár dní pred smrťou sadol na káve.

Podľa informácií denníka Pravda ale najnovšie prehovoril vysokopostavený zdroj z polície, ktorý prezradil, čo sa v skutočnosti stalo. Exhokejistu mala psychicky zložiť smrť mladého hráča Borisa Sádeckého, ktorý skolaboval priamo na ľade. „Z obsahu listu vyplýva, že šéf klubu prevzal zodpovednosť za smrť hokejistu. Za vinníka jeho tragédie v mladom veku označil seba“ uvádza sa.

Sádecký sa mal Pašekovi zveriť s tým, že sa necíti zdravotne práve najlepšie. S viceprezidentom klubu sa radil o tom, či má podstúpiť špeciálne vyšetrenia. Dušan Pašek mu mal ale odvetiť, aby hral ďalej. Po tom, čo si mladý športovec nepreveril svoje zdravie u lekárov, nastúpil na osudný zápas. Svedkovia mali potvrdiť, že exhokejista bol po smrti Sádeckého zdrvený a začal fajčiť jednu cigaretu za druhou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pravda.sk │ Foto: IG/dusanpasek