Bývalý poslanec Národnej rady SR zomrel po tom, ako ho zrazil vlak. Zatiaľ nie je isté či išlo o samovraždu alebo nehodu.

Bývalý poslanec Národnej rady SR je mŕtvy. Františka Gauliedera zrazil pred Trnovcom nad Váhom (okres Šaľa) vlak. O prípade informovala televízia JOJ. Polícia našla jeho auto spolu s dokladmi medzi Trnovcom nad Váhom a Šaľou. Zatiaľ nie je isté, či išlo o nehodu alebo samovraždu, nitrianska polícia sa prípadom zaoberá. Zrážka sa mala stať o 1.50 h. v noci z piatka na sobotu.

František Gaulieder kritizoval spôsob vlády Mečiara

František Gaulieder sa stal poslancom NR SR v roku 1994, pričom kandidoval za HZDS. V roku 1996 však zo strany vystúpil, pretože nesúhlasil s politikou Vladimíra Mečiara a stal sa nezávislým poslancom. Neskôr ho však nezákonne zbavili mandátu. Údajne mal napísať list, v ktorom sa vzdáva funkcie, on však tvrdil, že nič také nenapísal. Štát mu vyplatil odškodné 30-tisíc eur po tom, ako Európsky súd uznal jeho sťažnosť. V minulosti niekto pred jeho domov odpálil nálož. Gaulieder pracoval aj ako šéf bezpečnosti v Slovak Telekom.

Matovič si myslí, že jeho smrť nie je náhoda a nespáchal ani samovraždu. „Hovoril mi, že sa mu neustále vyhrážajú. Posielajú náboje a podľa jeho FB ešte aj tento pondelok mu hodili do dvora mŕtvu čiernu mačku,“ píše Matovič na sociálnej sieti. „Píšu mi ľudia, ktorí ho osobne poznali a neveria, že to bola samovražda. František sa podľa nich nikdy nevzdával, nebol to ten typ človeka,“ stojí v Matovičovom statuse.

Zdroj: noviny.sk, Facebook | Foto: Facebook, pexels.com