Minister, ktorý úraduje s podporou strany OĽaNO, zažil v stredu poriadne nepríjemný zážitok. Čln, na ktorom sa viezol, sa pri napúšťaní ramena Dunaja prevrátil. Celá posádka skončila v rieke.

V stredu došlo v Dobrohošti (okr. Dunajská Streda) k nečakanému incidentu. Minister životného prostredia Ján Budaj sa zúčastnil napúšťania ramien starého Dunaja a s posádkou sa presúvali na člne. Ten sa však pokazil, následne ho prúd odsunul k hrádzi, kde sa prevrátil.

Všetci tak skončili vo vode, no, našťastie, sa nikto nezranil a vodohospodári im rýchlo pomohli dostať sa na breh. “Sme plávali, teplá voda. Pokazila sa loď a vtiahol nás tento obrovský prúd, v každom prípade, všetci šťastne vyviazli,” opísal teraz už úsmevnú príhodu pre Noviny Ján Budaj. Zábavný moment zažil zrejme aj ženatý premiér Igor Matovič, keď mu napísala žiadostivá fanynka.

Napúšťanie ramien sa pritom uskutočňuje z vodného diela a cieľom je oživenie biotopu Lužných lesov. Tie sú v dôsledku suchej jari zavlažené nedostatočne a po ich doplnení sa zvýši aj rozmnožovanie rýb či obojživelníkov. Proces bol zastavený približne osem rokov, no posledné tri roky sa opäť spúšťa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: Facebook/Ministerstvo životného prostredia SR