Politické diskusie sú čoraz ostrejšie a často dochádza na urážky či výsmech zo strany politikov. Tentokrát však došlo k výnimočnej situácii, keď s prekvapujúcou informáciou prišiel práve moderátor. Jeho otázka na jedného z hostí bola osobná, no zároveň na mieste.

Richard Dírer sa stal novým moderátorom diskusnej relácie V politike, pričom sa dôležitej úlohy zhostil s veľkým nasadením. Nedávno si dokonca v relácii povedal svoj názor priamo pred hosťami, ktorým poriadne naložil. Tentokrát mal v štúdiu Györgyho Gyimesiho, Janu Bittó Ciganíkovú a Ladislava Kamenického.

Spoločne rozoberali niekoľko tém až došlo na citlivú záležitosť. Gyimesi totiž prišiel s návrhom zakázať vyvesovanie dúhových vlajok na vybrané budovy. Poslanec za stranu OĽaNO zrejme netušil, kto sedí oproti nemu a moderátor mu to dal jasne najavo. ,,Špeciálne kvôli vám som si dal svoje gay tričko. Aký máte s nami problém?“ otvorene sa opýtal Dírer.

Šokovaný politik jeho návrh odôvodnil tvrdením, že chce chrániť slovenskú štátnosť, no proti LGBT komunite nič nemá. Dokonca tvrdil, že bude súhlasiť s návrhom zákona, ktorý dovolí párom rovnakého pohlavia, aby mohli po sebe dediť alebo nahliadnuť do zdravotnej dokumentácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TA3  |  Foto: FB/Richard Dírer, TA3