V prípade novorodenca, ktorý bol pred vyše rokom vyhodený do kontajnera v Bratislave, došlo k nečakanému zvratu. Polícia vyšetrovala prípad ako vraždu, no teraz prišli k šokujúcemu zisteniu.

V Bratislave došlo pred vyše rokom k ohavnému zločinu. Zrejme matka vyhodila malého novorodenca do kontajnera v meste a z miesta činu ušla. Polícia tak začala vyšetrovať prípad ako vraždu, no po nových informáciach je všetko inak. Znalci totiž preukázali, že bábätko sa už mŕtve narodilo a ku vražde teda nedošlo.

Polícia sa však prípadom zaoberá aj naďalej ako prečinom hanobenia mŕtveho, čo potvrdila pre televíziu Markíza hovorkyňa KR PZ v Bratislave Lucia Miháliková. Ďalšou zmenou v prípade je navyše aj jeho prerušenie, ku ktorému došlo 20. mája 2019. Matka totiž zmizla a nik nepozná jej identitu, takže po nej naďalej pátrajú. Polícia má jej vzorku DNA, no tú nemajú s čím porovnať.

Pri vyšetrovaní tak ostáva dúfať, že niekto matku v danom čase videl, no pomôcť môže aj náhoda. V prípade dokázania viny jej hrozí väzenie v trvaní 6 mesiacov až 3 rokov. Telo chlapčeka bolo pochované na bratislavskom cintoríne v Slávičom údolí. Na krížiku nemá meno, len číslo spisu a nápis “chlapček”.

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: TV Markíza