Profesor Vladimír Krčméry je mnohoročným bojovníkom s epidémiami i pandémiami a aj pri aktuálnom koronavíruse bol neodmysliteľnou súčasťou tímu odborníkov vlády Igora Matoviča. Na verejnosť sa však dostala prekvapivá informácia z jeho minulosti.

Profesor sa totiž v roku 2014 zúčastnil politickej prezidentskej kampane, a to nie hocijakej! Pred kamerou vyzdvihol kvality súčasného predsedu strany Smer a vtedajšieho kandidáta na prezidenta Roberta Fica. “Jeho zvolenie je skutočnou zárukou razantných zmien v tejto spoločnosti,” uviedol na margo politika.

Profesor tiež dodal, že oceňuje tradičné hodnoty a socialistický prístup k ľudský právam. Napokon mu osobne poďakoval: “Osobne mu ďakujem za stovky zachránených životov, keď nám umožnil ísť s podporou vlády, dokonca nám dal vlastný špeciál pre to, aby sme mohli odletieť na Haiti a zachraňovať pred piatimi rokmi ľudské životy,” zaznelo na záver.

Ako je už ale známe, prezidentské voľby vtedy vyhral Andrej Kiska, ktorého má Fico podľa jeho vlastných slov odvtedy v zuboch. Nevedno však, či má profesor Krčméry aj po rokoch na politika rovnaký názor ako v čase kampane.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/FICO2014 │ Foto: YouTube/Televízia Markíza, SMER – Sociálna Demokracia