Politika ŠOK! Prvá európska krajina „ODSTRAŇUJE“ kvôli koronavírusu Vianoce!

ŠOK! Prvá európska krajina „ODSTRAŇUJE“ kvôli koronavírusu Vianoce!

Akoby vo vzduchu už nelietalo dostatok napätia, nervozity a neistôt, prvá krajina Európy povýšila pandémiu koronavírusu na oveľa vyšší level. V minulom týždni štátny tajomník pre zamestnanosť a maloobchodné podniky štátu prehlásil, že kúpa detských ponožiek nepatrí medzi základné nákupy, a preto nie je možná. Vrchol absurdného ľadovca to však stále nie je! V utorok Írsko vyhlásilo, že vianočné dekorácie, stromčeky, hračky a ozdobné dekoratívne svetielka nie sú základné ľudské potreby. Do obchodov v čase koronavírusovej pandémie skrátka nepatria, a tak ich jednoducho… zakázali!

Aké by to však boli Vianoce bez vyzdobených políc, stien, dekoratívnych prestieradiel či červených tanierov pod chrumkavými lineckými koláčikmi? Ak by ste si mysleli, že zvládnuť sa to kvôli koronavírusovým opatrením dá, predstavte si horší scenár. Čo by to boli najkrajšie sviatky v roku bez vyzdobeného vianočného stromčeka?

Európsky štát Írsko vyhlásilo v utorok (03. novembra) zákaz predaja dekorácií, vianočných stromčekov aj hračiek z dôvodu momentálnej situácie vírusu v krajine. Nakoľko sa tento ostrov pasuje s levelom 5, zostali otvorené iba obchody so základnými potrebami pre občanov (potraviny, supermarkety, benzínové pumpy, lekárne, obchody s krmivom pre zvieratá).

Vianoční vyznávači si však na svoje neprídu ani v supermarkete, kde sa dá neraz zohnať žiarivá vianočná dekorácia, ba dokonca stromček. Taktiež si z regálu „neuchmatnú“ ani posledný kus červeného svetra so sviatočným motívom. Tieto obchody, ktoré zostali otvorené vzhľadom k tomu, že predávajú aj potraviny a iné základné potreby, totiž dostali stopku „predaja Vianoc“.

Írsky premiér Leo Varadkar toto obmedzenie vyznáva za nevyhnutné kvôli férovosti. Obchody, ktoré predávajú výlučne sviatočné dekorácie, totiž museli svoje prevádzky kvôli Levelu 5 v krajine zatvoriť. Tamojší premiér teda považuje za nevhodné udeliť supermarketom k Vianociam povolenie takéhoto predaja. Či sa aj slovenský premiér uchýli k rovnakému rozhodnutiu zatiaľ nevedno.

Obyvatelia Írska však stále majú možnosť prežiť sviatky v bežnom štýle, online nákupy sú, samozrejme, naďalej k dispozícií. Otázkou však zostáva, aký veľkolepý živý stromček možno očakávať od náhodného internetového predaja?!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: extra.ie | Foto: pxfuel.com, IG/ igor_matovic_olano

Exit mobile version