Športový svet zasiahla tragická správa o úmrtí iba 20-ročnej športovkyne, ktorá zbierala víťazstvá na takmer každej súťaži. Jej smrť vyznieva o to smutnejšie, že odišla z tohto sveta dobrovoľne. Pred skonom mala svojej mame často opakovať jednu vetu.

Jekaterina Alexandrovská pochádzala z Moskvy, no po získaní austrálskeho občianstva sa prezentovala ako austrálska krasokorčuliarka. Podobným spôsobom funguje aj Nasťa Kuzminová s ruským pôvodom, no na súťažiach zastupuje Slovensko.

20-ročná športovkyňa spáchala samovraždu v sobotu (18. júla) v nočných hodinách skokom zo šiesteho poschodia výškovej budovy v Moskve. Talentovaná plavovláska v minulosti získala titul juniorskej majsterky sveta a s partnerom Harleyom Windsorom excelovali na juniorskej Grand Prix.

Všetko sa však zmenilo pred pár mesiacmi, keď sa jej život obrátil naruby. „Na začiatku roka 2020 mala záchvat a následne bola takmer dva týždne v nemocnici. Diagnostikovali jej epilepsiu, čo znamenalo, že skončí s kariérou. Určite je na mieste uvažovať aj nad jej depresiou. Keď od štyroch rokov neustále trénujete, ale naraz vám povedia, že skončíte, zamáva to s každým z nás,“ povedal jej tréner Andrej Čekalo pre championat.com.

Jekaterina sa taktiež musela zmieriť so smrťou svojho otca a následne aj starej mamy. K smrti mladého dievčaťa sa vyjadrila aj zdrvená mama, ktorá prezradila, že jej dcéra neustále opakovala vetu v znení: ,,Ja som všade zlyhala.“ Údajne však mala v pláne študovať na vysokej škole alebo pracovať v ruskej televízií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: championat.com  |  Foto: Twitter