Monika Jankovská strávila vo väzbe takmer rok, ktorý by uplynul už o pár dní. Vo štvrtok však padol po odvolaní prokurátorky na Najvyššom súde nečakaný verdikt, ktorý bývalú štátnu tajomníčku, ako aj exsudcu Richarda Molnára pustil na slobodu. Prišiel však nečakaný zvrat.

Niekdajšia štátna tajomníčka sedela vo väzbe takmer rok po veľkej policajnej razii s názvom Búrka. Počas mesiacov za mrežami začala upadať na psychike, no aj fyzicky, pričom jej právny zástupca opísal svoju klientku ako “ľudskú trosku”. O Jankovskej žiadosti o prepustenie po psychickom kolapse a užití liekov rozhodol sudca Špecializovaného trestného súdu Peter Pulmanm, pričom oslobodenie odobril.

Voči jeho rozhodnutiu podala sťažnosť prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry Valéria Simonová, no vo štvrtok padlo na Najvyššom súde nečakané rozhodnutie. Jankovskú podľa informácií TVnovín pustili na slobodu, pričom mala podľa informácií portálu Topky zaplatiť kauciu vo výške 100-tisíc eur. Naďalej bude stíhaná na slobode a obvinená z prijímania úplatku a z podplácania.

Rovnako mal zaplatiť kauciu a byť prepustený na slobodu aj exsudca Richard Molnár. Najnovšie informácie hovoria o zvrate, keďže Jankovskú pred väzenskou nemocnicou v Trenčíne čakajú kukláči, ktorí ju podľa všetkého opätovne zadržia. Je pravdepodobné, že pôjde tentokrát o kauzu Fatima, keďže s kukláčmi má byť aj vyšetrovateľ Peter Juhász.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk, topky.sk │ Foto: YT/SME, Televízia JOJ