Známy slovenský politik, ktorý už dnes patrí k exposlancom, opísal nepríjemný incident. Nechýbalo veľa a mohol byť očitým svedkom útoku medveďa. Najväčšia slovenská šelma sa totiž vlámala do dvora jednej z jeho nehnuteľností a poškodila plot, ktorý chráni pozemok.

U bývalého poslanca Mariana Kotlebu, ktorý prišiel o svoj mandát súdnym rozsudkom, mal vyčíňať medveď. Do jednej z nehnuteľností v Banskej Bystrici mala najväčšia šelma našej krajiny vtrhnúť ešte v máji. Exposlanec sa najprv k incidentu nevyjadril, no po treťom útoku medveďa na Slovensku za jeden týždeň, čo vyvolalo nevôľu aj medzi verejnosťou, sa rozhodol prehovoriť.

“V noci zo 7. na 8. mája tohto roku asi 90-kilový medveď hnedý strhol plot pri našom sídle v Banskej Bystrici a prechádzal sa nám po záhrade. Našťastie, medveď sa len poprechádzal a odišiel,” priblížil Šarmu Kotleba so slovami, že zviera okrem plota nespôsobilo ďalšie škody. Politik ale dodal, že ak by sa v tom čase niekto v sídle nachádzal, medveď by bol zastrelený, pričom sa odvolal na inštitút krajnej núdze.

Na sociálnej sieti sa pridal k pobúreným ľuďom, ktorí volajú po regulácii počtu medveďov. Uviedol, že útoky na ľudí sú výsledkom politiky, ktorá “povyšuje životy a práva zvierat nad životy ľudí”. “Útoky a strety s medveďom sa naďalej zvyšujú a liberálna vláda nekoná! ĽS Naše Slovensko plne podporuje, aby mal každý občan Slovenskej republiky právo na voľný pohyb v slovenskej prírode bez strachu o svoj život,” dodal. Podľa Kotlebu je neprijateľné, aby človek bol v prípade sebaobrany zbraňou pred zvieraťom políciou vyšetrovaný a stíhaný.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sarm.pluska.sk, FB/Marian Kotleba │ Foto: FB/Marian Kotleba