Politika ŠOK! Unikol list z OĽaNO: Ak Matovič odstúpi, dôjde k nečakanému zvratu!

ŠOK! Unikol list z OĽaNO: Ak Matovič odstúpi, dôjde k nečakanému zvratu!

Igor Matovič, ktorý pred pár hodinami zverejnil žartík na adresu amerického prezidenta Joea Bidena, čelí náročnej koaličnej kríze trvajúcej už niekoľko týždňov. Po demisiách ministrov prišiel s nečakaným odhalením o tajných správach minister Naď. Najnovšie unikol list, ktorý má kolovať v hnutí OĽaNO.

Podľa informácií TA3 sa hnutím šíri list, ktorý nabáda predsedníctvo k jasnému vyjadreniu sa ohľadne odstúpenia Igora Matoviča. „Človeka, ktorý tu roky stál sám voči mafii, nám iní prikázali politicky popraviť a my sme povedali, že áno, páni. Neviem s tým žiť a začína mi byť zo samého seba zle,“ píše sa v úvode na obhajobu premiéra.

Ďalej sa v liste uvádza, že nad Matovičom zlomila palicu nečakane aj Mária Kolíková, kým týždne sa majú šíriť reči aj o puči organizovanom z prezidentského paláca, ktoré mali skončiť požiadaním o demisiu predsedu vlády. „Mafia z basy vraj na jeho hlavu vypísala odmenu a zrazu tento lynč. Igor je svojim spôsobom naozaj blázon. Blázon, ktorý sa roky nebál stáť proti nim, až ich porazil. Dokázal spolu s nami malý zázrak a vyhrali sme voľby. Porazil Fica ako jediný a my spolu s ním. Nešťastie pandémie mu zobralo možnosť robiť normálnu politiku, ktorú sme ľuďom sľúbili. Urobil kopu chýb, ale nepamätám si na nič, čo malo ľuďom ublížiť,“ obhajuje Matoviča.

Zatiaľ neznámy autor dodáva, že v čase, keď po pandémií svitá na lepšie časy, na premiéra všetci verejne pľujú. Nehodlá sa tomu ale naďalej nečinne prizerať: „Ja nebudem. Rozhodol som sa, že v žiadnom prípade nepodporím chystanú verejnú potupnú rituálnu popravu Igora. Príliš dlho sme ustupovali a boli sme mäkkí, až tí, ktorí rok podlo útočili na nás, dostali chuť nás totálne pokoriť. Keď zlomia Igora, nakoniec zlomia aj nás a to je cieľ. Chcú nás zničiť, lebo im smrdíme a zavadziame v ceste. Zlodejom, progresívcom, aj pani z paláca,“ dodáva. Podľa doterajších informácií sa malo s obsahom listu stotožniť približne 15 poslancov, ktorí zvažujú v prípade Matovičovej demisie odchod. Celé znenie listu si prečítate >>> TU <<<.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com │ Foto: Televízia Markíza