V Kauze vraždy Kuciaka a jeho snúbenice sa na pondelkovej tlačovke postavil pred médiá a verejnosť šéf Generálnej prokuratúry Čižnár, ktorý odhalil ďalšie detaily ohľadom dvojnásobnej vraždy.

Šéf Generálnej prokuratúry Jaromír Čižnár sa v pondelok postavil pred verejnosť na tlačovej konferencii, počas ktorej priblížil Slovákom doterajšie zistenia polície, vyšetrovateľov a prokurátorov. V kauze Kuciakovej vraždy sú doposiaľ známe štyri mená. Tomáš S. (strelec)., Miroslav M. (vodič), Zoltán A. (spostredkovateľ) a po poslednej razii aj Alena Z. z Komárna, ktorá má byť objednávateľkou.

Všetkých štyroch budú po nedeľnom rozsudku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici stíhať väzobne. V momentálnej chvíli sa predpokladá, že práve Alena mala peniaze za vykonanie vraždy odovzdať do rúk páchateľov. Predmetom vyšetrovania ale stále ostáva, odkiaľ obrovskú sumu zobrala a kto je za celou akciou. Žena v minulosti pracovala aj ako tlmočníčka pre Mariána Kočnera, ktorý sa stal dokonca krstným otcom jej dcéry.

Suma, ktorá sa vyplatila za objednanú vraždu, predstavuje 70-tisíc eur. 20-tisíc bolo pritom použitých na odpustenie dlhu a 50-tisíc eur bolo odovzdaných v hotovosti. U zadržanej zasahovali kukláči, ktorí z jej domu odniesli tri igelitové vrecia s dokumentami. Polícia preveruje aj podozrivé vozidlo zo dňa vraždy a rovnako má k dispozícii telefón, ktorý bol pri príprave vraždy použitý.

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YouTube/Plus7dní