V jednej z veľkých káuz s názvom Mýtnik vypovedá aj obvinený IT podnikateľ Michal Suchoba. Najnovšie sa malo v zisteniach vyšetrovateľov objaviť aj meno známeho bývalého Smeráka Petra Kažimíra, ktorý je v súčasnosti guvernérom Národnej banky Slovenska. NAKA pritom nedávno zasahovala aj vo firme poslanca Hlasu Petra Žigu.

Podľa informácií portálu Aktuality sa má v zisteniach vyšetrovateľov nachádzať aj meno bývalého Smeráka a súčasného guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra. Obvinený Michal Suchoba mal uviesť, že oligarcha Brhel sa mal prerieknuť o úplatkoch pre Kažimíra.

Ďalším pojítkom s kauzou Mýtnik má byť Kažimírova vila na Slavíne, ktorú si mal exsmerák prenajímať a potom kúpiť od firmy Miroslava Slahučku obvineného v kauze. Slahučka mal chcieť cez Františka Imreczeho úplatok za ovplyvnenie schválenia na ministerstve financií u Kažimíra.

Kažimír sa tak mal podľa tvrdení následne postarať o papiere, pričom práve projekt eKasa mala na starosti Suchobova firma, ktorá uzavrela pod Imreczem zmluvu a dodatky. Úplatok 150-tisíc eur spojený s dodatkom z 1. februára 2018 pritom súvisel s potrebnými financiami, ktoré schválilo Kažimírovo ministerstvo. Guvernér NBS ale tvrdí, že ide o zjavné lži, ktoré odmieta.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/Startitup