V obci Horné Otrokovce pri Hlohovci malo údajne dôjsť v stredu o pol dvanástej k šokujúcemu incidentu. Podľa slov 14-ročnej školáčky sa pri nej pristavilo čierne Audi, z ktorého vystúpili traja muži a mali sa pokúšať o jej únos.

Poplach v Horných Otrkovciach! V malej obci pri Hlohovci sa mal v stredu za bieleho dňa odohrať šokujúci incident. Len 14-ročná školačka zo základnej školy sa cestou domov stretla s nepríjemnou skúsenosťou. Len pár metrov od domu pri nej zastavilo čierne auto značky Audi, z ktorého vystúpili traja muži.

Tí mali podľa informácii televízie Markíza pristúpiť k dievčine a násilím sa ju snažili dostať do auta. Tínedžerka sa však mala začať úspešne brániť a muži následne utiekli. O školáčku sa teraz babka veľmi bojí: „Viete, čo keby ju zobrali, kde ju nájdeme, nikdy v živote… Čo myslíte, tak to bolo hrozné voľačo,“ obáva sa. Na jej adresu sa vyjadrila aj starostka obce: „Poznám to dievča, je veľmi pekné, takže tých motívov mohlo byť viacero zo strany páchateľov,“ vydesila ešte viac rodinu.

K prípadu sa vyjadrila aj polícia, ktorá ozrejmila, že incident im nahlásila mama školáčky: „Malo ísť o čierne Audi, z ktorého vystúpili traja muži a ponúkali jej odvoz domov. Udalosť sa mala odohrať kúsok od domu, pričom dievčaťu sa podarilo dobehnúť domov. Polícia prijala trestné oznámenie, na udalosti pracujeme po operatívnej línii, preverujeme všetky okolnosti, aj kamerové záznamy obce,“ napísali.

Proti šíreniu zbytočných poplašných správ zasiahla stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR: „V tomto štádiu je absolútne zbytočné šíriť paniku takýmto spôsobom. Ničomu to nepomáha. Na Slovensku neexistujú únosy detí cudzími osobami. Zatiaľ sa takýto prípad nepotvrdil,“ uviedli. Podľa minuloročných štatistík pátrala polícia po približne 100 deťoch, z toho 26 maloletých a 70 mladistvých a celkovo sa im z vyše 18 000 nezvestných osôb podarilo nájsť približne 70 % z nich a 30 % zatiaľ nebolo nájdených.

Zdroj: tvnoviny.sk, teraz.sk │ Foto: Facebook/Polícia SR, Hoaxy a podvody – Polícia SR, Pixabay