Streľba a panika. Presne toto zažili v nedeľu poobede turisti či náhodní okoloidúci  a obyvatelia Prahy v centre mesta, konkrétne na staromestskom námestí.

[sociallocker]Našťastie v tomto prípade nešlo o teroristický útok a neprišiel o život ani jediný človek. Incident sa zaobišiel aj bez zranení, no šok to bol pre ľudí poriadny. Ani sa im netreba čudovať.

Falošní Islámisti vtrhli na námestie v džípe, mávali vlajkou Islamského štátu a zaznievali výkriky ako Aláh Akbar. Spustila sa aj streľba slepými nábojmi. Akciu ukončili policajné zložky v čase, kedy už väčšina ľudí vedela, že sa o skutočný útok nejedná.

Skupinka vedená Martinom Konvičkom je s akciou však spokojná. Údajne si to užili nielen oni, ale i “diváci”. Týmto spôsobom sa snažili upozorniť na fakt, že nabudúce, takto bez akýchkoľvek varovaní, môžu cez námestie ísť aj skutoční členovia teroristickej organizácie. Jedna zo svedkýň, ktorá predáva v stánku trdelníky povedal:,,Skutočne som sa bála a rozplakala som sa. Mnohí ľudia sa rýchlo išli schovať do najbližšej budovy, nevedeli, o čo ide.” Svedkom akcie bol aj Belgičan, ktorý ostal v šoku a čudoval sa, ako niečo také môže reálne niekto vo vyspelom štáte, akým je Česko, urobiť.

Polícia aktuálne prešetruje či začne trestné stíhanie voči “islámskej” skupine.

[poll id=”26″]

Zdroj: lidovky.cz | Foto: ihvnews.com
[/sociallocker]