V rýchliku, ktorý smeroval z Košíc do Bratislavy, sa policajtom naskytol hrôzostrašný pohľad. Tvárou k podlahe ležal v kupé nehybný muž, ktorý mal na tvári tržnú ranu…

V rýchliku R-814, ktorý smeroval z Košíc do Bratislavy, sa policajtom naskytol naozaj hrozný pohľad. Keď totiž vlak opustil stanicu v Kriváni, kontrolná hliadka objavila v jednom z kupé ležať nehybné telo muža.

Po obhliadke zistili, že má na tvári tržnú ranu a množstvo krvi. Aj keď vyzerala situácia spočiatku vážne, napokon, našťastie, zistili, že išlo o nehodu a nedošlo k žiadnemu vážnemu trestnému činu: “Po odchode zo železničnej stanice Kriváň hliadka spozorovala v kupé osobu nehybne ležiacu tvárou k podlahe. Po oslovení osoba nereagovala, následne hliadka osobu zdvihla a posadila na sedačku, pričom zistila, že nad pravým okom má tržnú ranu, z ktorej vyteká krv. Hliadka bezodkladne poskytla prvú pomoc z lekárničky, ktorú mal člen hliadky pri sebe a ranu obviazala, čím zastavila krvácanie a následne kontaktovala sprievodkyňu, ktorá privolala rýchlu zdravotnú pomoc do železničnej stanici vo Zvolene,” znejú slová polície.

Napokon sa polícii podarilo zistiť, že muž bol v ten istý deň ošetrený v Košiciach, odkiaľ cestoval. Vo vlaku tak zrejme pocítil slabosť z predošlého zranenia a došlo k ďalšiemu úrazu. Polícia ostala s mužom až do príchodu do Zvolena a komunikovala s ním, aby neupadol do bezvedomia.

Zdroj: Facebook/ Polícia SR │ Foto: Facebook/ Polícia SR, Pixabay