V sobotu sa v Nemecku konali regionálne voľby a rok pred parlamentnými voľbami nemeckí voliči dali jasne najavo, čo si myslia o politike Angely Merkelovej. 

[sociallocker]Strana CDU Angely Merkelovej sa v regióne Meklenbursko-Predpomoransko prepadla až na tretiu priečku so ziskom 19%, prvý skončili socialisti SPD s 30,6% hlasov.

Prekvapením týchto volieb bola strana AfD, ktorá získala 21% a obsadila tak druhú priečku. Ide v podstate o dosť novú stranu, založili ju pred 3 rokmi a napriek tomu dosiahla úspech. Zrejme to bude mať niečo spoločné s tým, že táto strana brojí proti politike Angely Merkelovej. Kritizuje politiku strany CDU hlavne v oblasti riešenia závažnej otázky masovej migrácie utečencov do Nemecka.

Vo februári 2017 sa majú konať voľby do parlamentu. Dovtedy uvidíme, či Angela Merkelová so svojou stranou CDU zoberú 4% pokles oproti roku 2011 vážne a pokúsia sa zmeniť rétoriku a postoj k utečeneckej kríze, alebo zotrvajú vo svojich vyhláseniach. No teraz dostali jasný signál, že voličom sa niečo nepáči.

Zdroj: hnonline.sk | Foto: facebook.com
[/sociallocker]