Jedným z príbehov poslednej jarnej časti jojkárskej relácie V siedmom nebi bol aj príbeh rodiny, ktorá sa stará o postihnutú dcérku Katku. Moderátor Vilo Rozboril poukázal na to, ako je možné, že táto rodina kvôli častému cestovaniu za vyšetreniami nemá nárok na auto.

Postihnutá Katka potrebuje k životu kyslíkový prístroj a odsávačku. Matka Klára musí kvôli početným vyšetreniam svojej dcérky často cestovať do vzdialených miest, aj keď rodina auto nevlastní. Absurditou je, že rodina nárok na auto od štátu nemá. “Nárok budeme mať až vtedy, keď bude (Katka) navštevovať nejakú školskú dochádzku. Máme napísané, že sme odkázaní na individuálnu prepravu, ale povedali, že môžeme chodiť vlakom, lebo máme lístky zadarmo,” prezradila krutú pravdu matka Klára.

Do celého prípadu sa vložil štáb Siedmeho neba na čele s Vilo Rozborilom, ktorý sa snažil tejto rodine v niečom uľahčiť život. Na konci príbehu, keď všetci pohromade sedeli v štúdiu, prišlo veľké prekvapenie. Spoločnosť, ktorá sa zaoberá predajom nových a ojazdených áut, im jedno auto darovala. Skromná a milá rodinka neskrývala veľké dojatie a radosť.

Jeden divák vyzval Vila Rozborila, aby sa do hľadiska pozvali kompetentní ľudia z úradov sociálnych vecí a rodiny. Moderátorova reakcia hovorí za všetko: “Neprijali by to. Nezáleží im na ľuďoch.”

Vilova reakcia na Facebooku

Radosť rodiny postihnutej Katky z nového auta

Zdroj|Foto: TV JOJ