V slovenských škôlkach v bratislavskej mestskej časti Petržalka sa objavil veľký problém. Starosta odsúhlasil nové pravidlo, na základe ktorého sa budú prijímať deti do materských škôl. Riaditeľky sú týmto krokom pobúrené a hromadne vo svojej funkcií končia!

Vo väčšine materských škôl v bratislavskej mestskej časti Petržalka sa objavil obrovský problém. Starosta Ján Hrčka schválil nové pravidlo, na základe ktorého sa budú prijímať deti do škôlky. Za poplatok 30 eur mesačne sa už totiž dostanú do zariadenia len deti, ktoré majú k 1. januáru 2019 trvalý pobyt v Petržalke a ktoré budú mať ku 31. augustu 2019 aspoň tri roky.

Ak sa budú o miesto v tamojšej škôlke uchádzať aj deti, ktoré tu nemajú trvalý pobyt, poplatok pre rodičov bude 300 eur mesačne, teda 10-násobne vyšší ako pre tie ostatné. Starosta chce týmto krokom vyriešiť dlhodobý problém s prijímaním detí, a preto vymyslel podľa neho jednoduché a stručné odporúčania, ktorými sa majú riaditeľky riadiť.

Po stretnutí s nimi však prišiel nečakaný problém. Až 21 z 24 riaditeliek miestnych škôlok končí po tomto kroku vo svojej funkcii. Svoju abdikáciu argumentujú so slovami, že sú označované za neschopné a odmietajú porušovať zákon na ochranu osobných údajov.

Zdroj: Facebook/Tablet.TV, Ján Hrčka – PRE Petržalku │ Foto: YouTube/Alan Carbol, Pexels