Vyšetrovatelia NAKA boli pred niekoľkými týždňami po verdikte sudce Kapinaja poslaní do väzby. Krajský súd v Bratislave sa po námietkach obhajoby rozhodol prehodnotiť pôvodné rozhodnutie a vyšetrovateľov vrátane dočasného šéfa inšpekcie Scholtza pustil na slobodu.

Jána Čurilla, Pavol Ďurko, Milana Sabota a Štefana Mašin spolu so Scholtzom skončili v polovici septembra po rozhodnutí Okresného súdu Bratislava III vo väzbe. Sudca Kapinaj vyhovel návrhu prokurátora Chyla a z dôvodu možného pokračovania v trestnej činnosti či marenia vyšetrovania ich nechal za mrežami. Obhajcovia ale upozorňovali na viacero nezrovnalostí a na verejnosť sa dostali aj zaujímavé nové správy.

V piatok podľa informácií DenníkaN Krajský súd v Bratislave pôvodné súdne rozhodnutie prehodnotil a všetkých obvinených pustil na slobodu. O prepustení rozhodol senát sudkyne Magdalény Blažkovej, pričom išlo o neverejné rozhodovanie. Dôvodom, ktorý mal viesť k oslobodeniu vyšetrovateľov, má byť neopodstatnenosť ich trestného stíhania.

Otázne je, aké kroky zvolí následne prokuratúra. Za obvinených sa postavil aj súčasný minister vnútra Roman Mikulec, dočasný policajný prezident Štefan Hamran aj minister financií Igor Matovič. O organizovaní falošných výpovedí kajúcnikov zas opakovane hovorí Robert Fico aj Peter Pellegrini, kým Boris Kollár dokonca označil skupinu za “čurillovskú mafiu”.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/DenníkN