Americký prezident Donald Trump sa odhodlal k radikálnemu kroku. Na základe hrozby koronavírusu sa rozhodol obmedziť všetky prílety z Európy po dobu jedného mesiaca, pričom výnimku dostala len Veľká Británia.

Donald Trump uplynulú stredu v Bielom dome vyhlásil, že od piatka polnoci pristúpi Amerika k zásadným opatreniam voči koronavírusu. „Rozhodol som sa vykonať niekoľko silných a nevyhnutných krokov na ochranu zdravia všetkých Američanov,“ uviedol prezident.

Ako zároveň dodal, na nasledovných 30 dní budú pozastavené všetky cesty z Európy do Spojených štátov, pričom výnimku udelil len Británii. Ako píše The Guardian, Trump sa mal vyjadriť, že v Európe bolo zaznamenaných mimoriadne veľa prípadov z dôvodu, že miestne vlády nedokázali pozastaviť cesty z Číny v čase vypuknutia nového koronavírusu SARS-CoV-2. Okrem iného tým obvinil Európsku úniu a jej cestujúcich, že zapríčinili šírenie vírusu v USA.

Zákaz nebude platiť okrem občanov Anglicka ani pre Američanov, ktorí sa mienia vrátiť domov a ich najbližších príbuzných. Ich zdravotný stav však bude po príchode do USA monitorovaný. Trump tiež vyzýva voličov, aby sa vyhýbali väčším zhromaždeniam, neignorovali nariadenia vlády, a predovšetkým starší obyvatelia boli veľmi opatrní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: The Guardian | Foto: Wikimedia Commons